خدمات

وب

رشد سریع اینترنت و زیر ساخت های مخابراتی در ایران، به همراه بالا رفتن فرهنگ عمومی استفاده از این تکنولوژی جدید باعث به وجود آمدن فرصت ها و بازار جدید تجاری برای بنگاه های مختلف شده است. این تکنولوژی و کاربرد های جدید آن با نام تجارت الکترونیک شناخته می شود که سازمان ها در دو دسته کلی از آن بهره مند می شوند: معرفی بنگاه، ارائه خدمات و محصول به مشتری نهایی و ارتباط مستقیم با مشتری نهایی تعریف روند های و پروسه های الکترونیک به منظور کاهش هزینه های عملیاتی و بالا بردن سرعت اجرای کارها جدید بودن تکنولوژی در کنار تخصصی بودن آن، باعث شده است که سازمان ها در استفاده درست از این سرویس نوین دچار چالش های جدی شوند. انتخاب درست راه کار، پیاده سازی دقیق آن بر طبق روند های سازمان و نظارت بر اجرایی شدن آن در بخش های مختلف مهم ترین مسائل این حوزه می باشند. تیم فنی و مهندسی شرکت با هدف ارائه زیر ساخت های فنی تجارت الکترونیک و حل چالش های پیش روی سازمان ها سرویس ها و خدمات زیر را ارائه می دهد:


طراحی و توسعه فرآیند های داخلی سازمانی بر اساس IT

طراحی فرآیند ها و روند های کاری، یکی از اصلی ترین نکات هر کسب و کار مبتنی بر IT است.

به عنوان مثال در فروشگاه آنلاین، یکی از مهم ترین فرآیند ها، نحوه پاسخ گویی به سفارش مشتری، پیگیری انجام سفارش و در نهایت ارسال آن می باشد. در صورت عدم طراحی درست این رویه علاوه بر بالا رفتن هزینه ها ممکن است که کاهش رضایت مشتری را هم به دنبال داشته باشد که در نهایت موجب ضرر دهی بنگاه و از دست دادن سهم بازار او می شود.

تیم توسعه کسب و کار Practical Idea  با سابقه ای طولانی در راه اندازی بیش از 200 پروژه آنلاین و نظارت بر طراحی بهینه رویه ها ضمن ارائه راه کارها، بر حسن اجرای آنها توسط تیم فنی هم نظارت می کند  تا بهترین نتیجه برای کارفرما به دست آورد شود.


توسعه وب سایت های تجارت الکترونیک

راه اندازی یک فروشگاه الکترونیک، همانند یک فروشگاه واقعی پیچیدگی و ریزه کاری های فراوانی دارد. طراحی درست معماری نرم افزار، دیتا بیس و همچنین کد نویسی بهینه از مهم ترین نکاتی است که در پیاده سازی یک فروشگاه آنلاین باید به آنها توجه کرد. انجام درست این موارد می تواند موجب بالا رفتن اقبال مشتریان به فروشگاه، بازدید های متعدد و در نهایت افزایش سود فروشگاه شود. موارد ذکر شده در مورد کاتالوگ های آنلاین و همچنین وب سایت های تبلیغاتی نیز صادق می باشد. لازم به ذکر است که در این پروژه ها عدم استفاده از تیم تخصصی علاوه بر ضررهای مادی موجبات عقب ماندن از رقبا و از دست دادن سهم بازار نیز می شود. تیم فنی مهندسی شرکت، با رویکردی حرفه ای، ضمن فراهم آوردن زیر ساخت فنی مناسب، با همکاری تیم توسعه کسب و کار شرکت، راه کاری یک پارچه را به مشتریان خود عرضه می کند.


توسعه برنامه ها و نرم افزارهای تحت وب (Web Applications)

در دنیای رقابتی کسب و کار امروز، سازمان ها بیش از پیش به اطلاعات حیاتی سازمانی خود وابسته می شوند. سرعت بالای گردش اطلاعات و دسترسی بودن همیشگی آنها، از اصلی ترین دغدغه هایی مدیران سازمان ها به شمار می روند. پراکندگی جغرافیایی سازمان ها و روال های پیچیده کسب و کار باعث روی آوری سازمان ها به زیر ساخت های الکترونیک شده است. این زیر ساخت ها که در قالب نرم افزارهای تحت وب معرفی می شوند، علاوه بر تسریع فعالیت ها، نقش عمده ای در کاهش هزینه های سازمانی ایفا می کنند. مزیت های ذکر شده برای این زیر سیستم ها، در سایه اجرای درست و پیاده سازی حرفه ای آنها صورت می گیرد در غیر این صورت عایدی جز تحمیل هزینه و ایجاد به هم ریختگی کاری ندارد. تیم مهندسی شرکت با سابقه پیاده سازی web application های مختلف، ضمن پیاده سازی نرم افزاری پروژه، در مراحل تببین روش ها و روال های سازمانی نیز با کارفرما همکاری می کند تا در نهایت تجربه ای یکپارچه را برای کارفرما به همراه داشته باشد..


هاستینگ خصوصی

با توجه به اینکه حضور آنلاین در سال های اخیر از اهمیت ویژه برخوردار شده است ، لزوم در دسترس بودن وب سایت ها و نرم افزارهای تحت وب به امری حیاتی تبدیل شده است. برای شرکت های خدمات دهنده میزبانی وب مانند هر شرکت دیگری ، سود آوری در اولویت قرار دارد ، در نتیجه این شرکت ها در اغلب اوقات اقدام به فروش بیش از ظرفیت می کنند که این امر موجب کاهش قابل توجه کیفیت هاستینگ و حتی از دسترس خارج شدن سایت به کررات می شود و در برخی موارد نیز به دلیل عمومی بودن این سرویس ها مشکلات امنیتی متعددی نیز به وجود می آید که موجب نگرانی و بلاتکلیفی مشتریان می گردد. یافتن شرکتهای خدمات دهنده قابل اعتماد کار آسانی نیست و تنها با آزمون خطا میسر است ، و این آزمون و خطا در صورت انتخاب نادرست هزینه های قابل توجهی را تحمیل می کند.

شاید تنها راه ، در صورت یافتن خدمات دهنده معتمد ، استفاده از سرورهای اختصاصی است که بسیار گران و پر هزینه بوده و هزینه های جانبی فراوانی نیز دارند. البته در بسیاری از موارد چنین هزینه ای با توجه به نیاز محدود سایت به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست

به منظور پرکردن خلع موجود و ارائه بهترین سرویس به مشتریان شرکت ، سرویس میزبانی وب ویژه مشتریان راه اندازی شد تا با ارائه سرویسی با کیفیت صرفا جهت جلب رضایت مشتریان گرامی قدمی در جهت کاهش نگرانی ها و افزایش اعتماد و اعتبار خدمات عرضه شده از طریق وب سایت ها برداشته باشیم. امیدواریم که ارائه این سرویس ویژه به مشتریان کمک کند تا بتوانند هر چه بیشتر تمرکز خود را بر روی توسعه خدمات آنلاین خود گذارند و نگرانی هایی از این دست را به ما بسپارند


توسعه نرم افزار مخصوص شبکه های اجتماعی (Social Networks)

امروز شبکه های اجتماعی مجازی ( Virtual Social Networks ) نقش عمده ای در زندگی انسانها ایفا می کنند. حضور بیش از 300 میلیون نفر فقط در facebook نشان دهنده میزان تاثیر گسترده آنها بر زندگی روزمره ما است. این نفوذ و گسترش، فرصت های جدیدی پیش روی سازمان ها و موسسات قرار داده است. برقراری ارتباط مستقیم با کاربران نهایی، برقراری صفحات تبلیغاتی در این فضا و همچنین توسعه برنامه های نرم افزاری به منظور کسب درآمد از مهم ترین فعالیت های جدیدی است که در این فضا انجام می شود. تیم فنی شرکت ، ضمن فراهم کردن راه کارهای تجاری برای حضور در این فضا، توسعه نرم افزارهای مختلف مخصوص شبکه های اجتماعی را نیز انجام می دهد. استفاده از جدید ترین تکنولوژی ها و ارائه نهایی محصول با استانداردهای جهانی، موجبات موفقیت شما را در این بازار جهانی به وجود می آورد.


بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

امروزه کمتر سایتی وجود دارد که در بدو ورود بتواند مخاطبان زیادی را مستقیما به خود جذب کند. به همین دلیل است که با گسترش هر چه بیشتر اینترنت و سایت های اینترنتی بر اهمیت موتورهای جستجوی اینترنت افزوده می شود چرا که کاربران برای یافتن مطالب و خدمات مورد نیازشان وابسته به این موتورهای جستجو هستند. طراحی حرفه ای و بهینه وب سایت در هدایت این حجم عظیم کاربران اینترنت به سایت شما نقش کاملا اساسی ایفا می کند و کار کاملا تخصصی به شمار می رود. به همین منظور و با توجه به نیاز بازار تیم SEO در شرکت تشکیل شد تا علاوه بر تامین نیازهای داخلی شرکت به عنوان خدمتی مستقل به مشتریان عرضه شود.


توسعه وب سایت های اینترنتی

وب سایت ها، به یکی از اصلی ترین ابزار حضور در بازار رقابتی تبدیل شده اند. فروشگاه های آنلاین، کاتالوگهای الکترونیک و همچنین وب سایت های تبلیغاتی از اصلی ترین شیوه های حضور در بازار تجارت الکترونیک به شمار می روند. ظاهری کاربر پسند و پیاده سازی سریع از نیازهایی هستند که اکثر مشتریان برای هر چه سریعتر وارد شدن به بازار و پوشش محصولات و خدمات جدیدشان و برقراری ارتباط با مشتریان بالاقوه جویای آن هستند. تیم فنی توسعه وب سایت Practicalidea با بیش از یک دهه تجربه در زمینه توسعه وب سایت های اینترنتی توانایی برنامه ریزی ، اجرا و تحویل کار را در حداقل زمان و کیفیتی مناسب دارا می باشد.


بهینه سازی حرفه ای نرم افزارها زیرساخت های مرتبط

کاهش سرعت بازشدن وب سایت و نرم افزارهای تحت وب می تواند موجب از دست دادن بازدید کنندگان ، مشتریان بالقوه و حتی کاهش رتبه بندی در موتورهای جستجو شود. در حال حاضر فناوری های متنوعی در این زمینه وجود دارند (Cloud ، CDN ، Proxy , Static Cache , Client Side Caching, ESI , etc) که آشنایی و پیاده سازی درست آنها می تواند علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر ، نگهداری و حتی پهنای باند ، تاثیر فراوانی در بهبود راندمان سایت داشته باشد.

تیم مدیریت سیستم و بهینه سازی سرور شرکت متشکل از بهترین مدیران سیستم در ایران است که علاوه بر دارا بودن دانش لازم تجربه چندین ساله در این زمینه دارند. بهینه سازی نرم افزارها و سرورها کاری پیچیده و چندین مرحله ای است که تیم بهینه سازی پس از بررسی نرم افزار و وضعیت سرور و نیاز مشتری چندین راهکار تهیه کرده و همچنین تخمینی با ضریب اطمینان بالا از میزان بهبود سرعت ارائه می دهد. بسته به وضعیت و درخواست مشتری امکان افزایش 2 تا 100 برابری راندمان میسر است. همچنین نتیجه بهینه سازی ها قابل اندازه گیری و اثبات است.

خدمات تخصصی

خدمات تخصصی شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزار


مشاوره فنی

هر چه که به آینده پیش می رویم صنعت نرم افزار گسترده تر و پیچیده تر می شود. تنوع بسیار زیاد نرم افزارها برای یک کاربرد حتی ساده انتخاب را مشکل می کند و با توجه به اینکه IT امروز تبدیل شده است به زیرساختی کلیدی و اجتناب ناپذیر انتخاب راهکار نامناسب و یا پیاده سازی نادرست راهکار میتواند عواقب جبران ناپذیری به بار آورد. تیم فنی مهندسی شرکت جهت پاسخگویی به این نیاز مشتریان خود برای پروژه های ویژه خدمات مشاوره فنی ارائه می دهد. این خدمات شامل کمک و راهنمایی در خصوص انتخاب راهکار ، نظارت بر پیاده سازی صحیح و اصولی راهکار انتخاب شده ، آموزش نیروی انسانی و اصلاح زیر ساختها و ساختارهای مرتبط جهت توسعه و نگهداری راهکاری مورد استفاده است


تحقیق و توسعه فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات از جمله رشته هایی است که سرعت تغییرات و تحولات در آن بسیار چشمگیر است و هر روز فناوری های نو به بازار عرضه می شوند. توسعه بر بستر هر کدام از این فناوری ها از پیچیدگی های خاص خود برخوردار بوده و برخلاف فناوری ها قدیمی تر هنوز منابع آموزشی معتبری برای آنها وجود ندارد. به منظور پاسخ به نیاز مشتریانی که تمایل دارند از آخرین فناوری ها استفاده کرده و وارد بازارهای جدیدی شوند که به دلیل تازگی هنوز رقبای زیادی در آنها وجود ندارد.
تیم تحقیق و توسعه مشکل از مهندیس باهوش و با تجربه تشکیل شده است تا بتوانند به سرعت با این فناوری ها آشنا شده و نتیجه ارزیابی ها و اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار تیم فنی و مهندسی جهت اجرا قرار دهند.


راهکارهای یکپارچه مهندسی نرم افزار

در پروژه های بزرگ نرم افزاری طیف گسترده ای از تخصص ها و مهارت ها مورد نیاز است. یافتن متخصصین مورد نیاز ، برنامه ریزی و مدیریت پروژه و برقراری تعاملی درست مابین بخش ها و تیم های فنی از جمله چالش های بزرگ و مهم این نوع از پروژه ها است که عدم رسیدگی درست به آن می تواند به راحتی موجب شکست کل پروژه گردد. تیم مدیریتی Practicalidea علاوه بر بهره مندی از تیم های فنی مهندسی کارآزموده شرکت که در بسیاری از رشته ها فعال هستند ، از ابتدا تا انتهای پروژه و همچنین در مراحل پس از تولید شامل نگهداری ، پشتیبانی و بازبینی / بازنگری همراه و یاور مشتری است و با تیکه بر تجربه چندین ساله خود ضامن اجرای درست و به موقع کار است.


برنامه های کاربردی کلاینت

با توجه به گسترش فناوری اطلاعات و نفوذ روز افزون اینترنت تمرکز اصلی شرکت بر روی فناوری های وب است ولی با توجه به گستردگی فعالیت های شرکت نیاز به توسعه نرم افزارهای کاربردی کلاینت به عنوان بخشی از پروژه های چند وجهی اجتناب ناپذیر است. به همین منظور تیمی از متخصصین توسعه نرم افزار برای پلتفورم های ویندروز و لینوکس مسلط به تکنولوژی ها و زبان هایی نظیر Dot NET ، Python ، C++  ، GTK ، QT ، Delphi ، wxWidgetsتشکیل شده است تا بتوانند پاسخگوی نیازهای متنوع مورد نیاز باشند.

موبایل

اینترنت موبایل نسل جدید ارتباط با مخاطبین است. بنا به گزارش comcast در سال 2012 بیشتر کاربردهای روزمره کامپیوتری بر روی موبایل انجام می شود. صفحه نمایش بزرگ، سرعت دسترسی بالاتر به اینترنت و قدرت پردازش بالا، همه مواردی هستند که در گوشی های نسل جدید دیده می شوند.
موارد ذکر شده نشان می دهد که دیگر حضور بر روی بستر موبایل به صورت یک ضرورت در آمده است و هم اکنون در تمامی دنیا سازمان ها و بنگاه های بزرگ در تلاش هستند که سهم بیشتری از مخاطبین اینترنت موبایل را به خود اختصاص دهند.
در همین راستا شرکت با همکاری تیم مجرب مهندسی خود، راه کارهای مناسب زبان فارسی برای حضور در فضای اینترنتی موبایل را فراهم کرده است. ورژن مویایل وب سایت ها که توسط شرکت طراحی می شود، ضمن برخورداری از طراحی گرافیکی حرفه ای ، از تکنولوژی منحصر به فردی استفاده می کند که برای هر گوشی به صورت جداگانه صفحه را render و نمایش می دهد. این موضوع تضمین می کند که کاربر بهترین کیفیت ممکن را مشاهده کند که موجب بالارفتن رضایت او و در نهایت بیشتر شدن بازدید وب سایت موبایل شرکت می شود.

سرویس ها و خدماتی که در این بخش ارائه می شود به صورت زیر است:


توسعه وب سایت موبایل

وب سایت ها، به یکی از اصلی ترین ابزار حضور در بازار رقابتی تبدیل شده اند. فروشگاه های آنلاین، کاتالوگهای الکترونیک و همچنین وب سایت های تبلیغاتی از اصلیمهم ترین مشکل در توسعه وب سایت موبایل، وجود بیش از 1000 استاندارد مختلف در گوشی های گوناگون است. این تنوع استاندارها باعث شده است که توسعه وب سایت موبایل سازگار با انواع گوشی ها، کاری سخت و پر هزینه باشد.

مهندسین شرکت برای رفع این مشکل، موتور نرم افزاری طراحی کرده اند که بیش از 90% گوشی های بازار را پشتبیانی می کند. با استفاده از این موتور نرم افزاری هر صفحه موبایل وب از روی سرور خوانده می شود و بعد تشخیص نوع گوشی درخواست کننده، با توجه به قابلیت های گوشی، صفحه Render می شود و به کاربر نمایش داده می شود.

این شیوه ضمن فراهم کردن تجربه ای دلنشین برای کاربر، باعث می شود نرخ بازدید از صفحه بالا رود و بنگاه بتواند ارتباطی نزدیک تر با مخاطبینش برقرار کند.


توسعه Application و Widget برای گوشی های High End

در دنیای رقابتی کسب و کار امروز، سازمان ها بیش از پیش به اطلاعات حیاتی سازمانی خود وابسته می شوند. سرعت بالای گردش اطلاعات و در دسترس بودن همیشگی آنها به یک نیاز ضروری تبدیل شده است. همچنین شرکت ها و ارائه کنندگان خدمات نیز تمایل زیادی به تسهیل دسترسی به خدماتشان و گشترش بازار تحت پوشش خود دارند. افزایش مشترکین تلفن های همراه مدرن موقعی استثنایی برای پاسخ دهی به این نیازها فراهم کرده است.

با توجه به استقبال کمپانی های سازنده گوشی و مخاطبین از این نرم افزارها، تیم مهندسی شرکت برنامه ریزی گسترده ای برای ورود به این بازار انجام داده است و تیم های جداگانه ای برای این موضوع آموزش دیده اند. در حال حاضر برنامه نویسی و طراحی Widget و Application بر روی گوشی های Nokia و Samsung در شرکت انجام می شود و این برنامه ها به طور کامل با استانداردها و قوانین سازندگان گوشی همخوانی دارند.